پای صحبت بانوان فریزبی‌کار و رکورد زن مسابقات قهرمانی فریزبی کشور

استان هرمزگان سوم تا پنجم اسفندماه 1401 میزبان دومین رویداد لیگ دیسک طلایی فریزبی قهرمانی بانوان کشور در سبک میدانی بود.

به گزارش روابط عمومی انجمن فریزبی ایران، این مسابقات ورزشی با حضور 11تیم از استان های مختلف کشور در مجموعه ورزشی خلیج فارس بندرعباس برگزار و 60ورزشکار فریزبی کار باهم به رقابت پرداختند.

در این دوره از رقابت ها علاوه بر معرفی قهرمانان، رکوردزنان این رشته ورزشی در آیتم های دقت، مسافت و MTA (حداکثر زمان پرواز دیسک)معرفی شدند که در پی آن، فاطمه خائفی دارابی مقام نخست آیتم دقت را با رکورد 9پرتاب به نام خود ثبت کرد.

فائزه خلفی دیگر ورزشکار فریزبی کار مقام نخست مسافت با رکورد 52.37 متر ومنیره غلام مشاک نیز مقام نخست MTA با رکورد 6.37 ثانیه را به خود اختصاص داد.

آنچه در زیر از نظر شما مخاطبان ارجمند می گذرد گفت وگویی با این سه ورزشکار است که رکوردهای آیتم دقت،مسافت،MTA را کسب کرده اند.

فریزبی به عنوان ورزش کم هزینه توسعه یابد

فاطمه خائفی دارابی که رکورد 9پرتاب را به نام خود ثبت کرده و رکورد مسابقه دقت بانوان ایران توسط ایشان شکسته شد و در سال گذشته نیز این رکورد را به نام خود ثبت کرده بود در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: 26 سال سن دارد و سابقه پنج سال فعالیت ورزش فریزبی و سه سال به طور حرفه‌ای فریزبی کار می کند.

این ورزشکار اهل استان فارس از مسئولان درخواست دارد که با توجه به پیشرفت این ورزش بیشتر به آن اهمیت داده شود و در دانشگاه ها و مدارس آموزش داده شود و فرآیند جذب و استعداد یابی صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه این ورزش بسیار کم هزینه است خاطرنشان کرد: ورزش فریزبی نیاز به آمادگی جسمانی و انعطاف پذیری بالایی دارد. یک ورزش بسیار مفرح و مهیج است که از مسئولان فدراسیون ورزش‌های همگانی خواستار کمک به توسعه این ورزش هستم.

خائفی گفت: از اینکه این رکورد رو ثبت کردم احساس خیلی خوبی دارم نسب به گذشته خیلی پیشرفت کرده و آمادگی حضور در رویدادهای بین المللی وآسیایی و سبک آلتیمیت را دارم.

این ورزشکار استان فارسی تصریح کرد: از اینکه به تیم ملی دعوت شده ام خوشحالم و امیدوارم بتوانم نتایج ارزشمندی را برای تیم ملی رقم بزنیم.

فریزبی یک ورزش مهیج و هیجان انگیز است

منیره غلام مشاک نیز از دیگر ورزشکاران فریزبی کار است که در در آیتم MTA رکورد 6.37 ثانیه را ثبت کرده و رکورد سال گذشته آرزو کاظمی از ارومیه این رکورد را 6.63 بوده را ثبت کرده است.

این ورزشکار فریزبی کار اهل دزفول در گفت با خبرنگار ما گفت: متولد 1370است. از سال 1396فریزبی کار می کند که طی سه سال اخیر فریزبی را به صورت حرفه ای دنبال می کند.

غلام مشاک ورزش فربزبی را ورزشی هیجان انگیز بسیار مفرح و مهیج می‌نامد و می‌گوید: علاقه‌مند به سبک آلتیمیت فریزبی هستم، برای اولین بار در این دوره از مسابقات شرکت کردم و تجربه بسیار خوبی بود احساس خیلی خوب و خوشحالی دارم، سبک میدانی استرس و هیجان و ریسک بالایی دارد.

وی گفت: با اطلاع رسانی های بیشتر و آموزش ها در سطح کشور و استان و شهرستان می توان عموم مردم را با این ورزش آشنا و آن را توسعه داد. بعد از این در رویدادهای میدانی در سطح آسیایی و دیگر سبک های فریزبی شرکت خواهم کرد. همچنین از اینکه به تیم ملی دعوت شده ام بسیار خرسندم.

اصول ورزش فریزبی بر پایه جوانمردی است

فائزه خلفی که در آیتم مسافت رکورد 52.37 متر را به نام خود ثبت کرده در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: سال گذشته هم خود رکودار آیتم مسافت را با ثبت رکورد 57.37 متر به ثبت رساندم. اهل استان خوزستان و شهرستان اهواز بوده 34سال سن دارم. در حال حاضر نیز مشغول به مربیگری در رشته های فریزبی، بدنسازی و راگبی هستم.

خلفی که تحصیلات کارشناسی تربیت بدنی دارد بیان کرد: از سال 1395 فریزبی را به طور حرفه ای کار می کنم و سه سال لقب بهترین پاسور فریزبی در سبک آلتیمیت به خود اختصاص داده ام.

ورزش فریزبی از دیدگاه این ورزشکار اهوازی، یک ورزش فوق العاده است که بازیکنان و داوران همگی روح جوانمردی رامحوریت قرار می دهند. بر خلاف اکثر رشته ها که به وسیله توپ انجام می شود فریزبی با دیسک انجام می شود پرواز دیسک در آسمان واقعا لذت بخش است.

خلفی با بیان اینکه از اینکه امسال هم توانستم رکورد های خودم جابجا کنم خیلی احساس خوبی دارم افزود: برگزاری دوره ها به صورت مداوم و همیشگی به صورت لیگ یا باشگاهی یا بازی های دوستانه ما را به سمت توسعه فریزبی سوق می دهد همچنین پرورش استعداد ها در سطح ملی و ایجاد انگیزه و حس نشاط در بین افراد جامعه از موضوع هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: از اینکه به تیم ملی دعوت شدم خوشحالم و امیدواریم در کنار اعضای تیم ملی فریزبی بانوان بتوانیم در سطح رویدادهای آسیایی قهرمانی را تجربه کنیم.

گزارش از فاطمه عزیزلی- کارشناس روابط عمومی انجمن فریزبی ایران

انتهای پیام/