فعالیت 50 داور در انجمن فریزبی کشور/ تعداد داوران تا پایان 1400 دو برابر می شود

علی ذاکریان

رئیس انجمن ورزش فریزبی کشور گفت: در حال حاضر حدود 50 داور در این انجمن ورزشی زیرنظر فدراسیون ورزشهای همگانی مشغول فعالیت هستند.

به گزارش روابط عمومی انجمن فریزبی کشور، دکتر علی ذاکریان در جمع خبرنگاران در حاشیه برگزاری دوره سراسری داوری درجه سه فریزبی که با حضور داورانی از سراسر کشور به میزبانی استان قم برگزار شد، اظهار داشت:  انجمن فریزبی براساس برنامه های سالانه از ابتدای سال 1400 تاکنون در کنار رویدادهای ورزشی بزرگ از جمله طرح ملی لیگ دیسک طلایی، دوره های آموزشی مختلف مربی‌گری و داوری را برگزار کرده است.

وی افزود: تاکنون دو دوره داوری درجه سه کشوری به میزبانی شهر قم به صورت جداگانه ویژه آقایان و خانم های ورزشکار از استانهای مختلف کشور برگزار شده است.

ذاکریان با اشاره به برگزاری دوره های مختلف مربیگری نیز بیان کرد: در این زمینه دوره های آموزشی در آموزش و پرورش تهران ، استان چهارمحال و بختیاری و همچنین استان های البرز خوزستان برگزار و خوشبختانه با استقبال خوب مربیان ورزش مدارس و سایر ورزشکاران علاقه مند همراه شد.

رئیس انجمن فریزبی کشور تصریح کرد: در حال حاضر حدود 50 داور شناسنامه دار در این انجمن فعال و دوره های تخصصی داوری را پشت سرگذاشته اند که با توجه به دوره های برگزار شده تعداد داوران خانم و آقا به یکصد نفر افزایش می یابد.

ذاکریان در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از حمایت ها و همراهی مسئولان فدراسیون ورزش های همگانی و روسای تمام هیئت های ورزش همگانی در استانها  گفت: در این دوره چهار روزه که به صورت تئوری و عملی توسط انجمن فریزبی برگزار شد، داورانی از استانهای مختلف کشور حضور یافته و آموزش های لازم را زیر نظر استاد مجید محمودی دبیر انجمن ورزش فریزبی فرا گرفتند که  امیدواریم دستاورد این دوره تربیت داورانی برای رویدادهای مختلف این انجمن در سال آینده باشد.

انتهای پیام/