دیدار هیئت رئیسه انجمن فریزبی با رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی

رییس انجمن فریزبی فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور از موافقت وزارت ورزش و جوانان با راه اندازی باشگاه‌های ورزشی خبر داد.

دکتر علی ذاکریان، رییس انجمن فریزبی، در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برنامه‌های انجمن فریزبی در راستای توسعه این ورزش همگانی و ارزان قیمت در جامعه عنوان کرد: صدور مجوز فعالیت باشگاه‌های ورزشی به عنوانی اقدامی ماندگار و تاثیرگذار در راستای توسعه ورزش فریزبی صورت گرفت و امیدواریم در سال ۱۴۰۱ شاهد توسعه بیش از پیش این رشته ورزشی در کشور باشیم.

وی با قدردانی از اعضای کمیسیون ماده پنج وزارت ورزش و جوانان در راستای موافقت و اعطای مجوز فعالیت باشگاه‌های ورزشی فریزبی در سراسر کشور بیان کرد: در آخرین جلسه‌ای که صدور مجوز تاسیس باشگاه های ورزشی فریزبی تصویب شد، مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، مریم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان، سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، سید امیر حسین مطلبی معاون توسعه مدیریت و منابع، فرهاد نیکوخصال مدیر کل توسعه ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌ها، مجید زراعیان معاون مدیر کل امور باشگاه ها، فیروزه روشناسان و علی فخر کندری کارشناسان ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌ها به همراه مجید محمودی دبیر انجمن فریزبی حضور داشتند.

رییس انجمن فریزبی اظهار کرد: متقاضیان بر اساس شرایط تعیین شده می‌توانند در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها نسبت به راه اندازی باشگاه فریزبی اقدام کنند.

وی بیان کرد: در این باشگاه‌ها، فریزبی به صورت مقدماتی و تخصصی بر اساس استانداردهای روز بین المللی آموزش داده می‌شود.

ذاکریان گفت: صدور مجوز راه اندازی باشگاه‌های ورزشی فرصت مناسب برای پرورش استعدادهای ورزش فریزبی در بخش بانوان و آقایان به منظور تشکیل تیم ملی فریزبی و حضور در مسابقات بین المللی است.

وی گفت: اقشار مردم در گروه‌های سنی مختلف می‌توانند با مراجعه به باشگاه‌های دارای مجوز فریزبی این ورزش مهیج و خانوادگی را آموزش دیده و اوقات فراغت خود را پر کنند.

رییس انجمن ورزش فریزبی کشور تصریح کرد: در حال حاضر این انجمن زیر نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور و در استان‌ها زیر نظر هیات ورزش‌های همگانی مشغول فعالیت بوده و در سال گذشته نیز دوره‌های مختلف مربیگری و داوری را برگزار کرد.

وی گفت: برگزاری لیگ دیسک طلایی در سال گذشته با حضور تیم‌های فریزبی استان‌های کشور که با استقبال خوب ورزشکاران برگزار شد به عنوان یکی از برنامه‌های شاخص انجمن فریزبی در سال ۱۴۰۰ بود.

ذاکریان گفت: انجمن فریزبی به عنوان یکی از انجمن‌های فعال ورزشی امسال نیز برنامه‌های مختلف را تدارک دیده که در بخش‌های مختلف قهرمانی و همگانی برگزار می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن تشکیل تیم ملی فریزبی بانوان و آقایان است.

انتهای پیام/