دبیر فدراسیون ورزشهای همگانی:باید مردم را با جذابیت‌های فریزبی آشنا کنیم

دبیرفدراسیون ورزشهای همگانی خواستار توسعه ورزش فریزبی در سراسر کشور شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن فریزبی به نقل از روابط عمومی  فدراسیون ورزشهای همگانی، نشست علی ذاکریان رئیس و مسئولان انجمن فریزبی با محمدرضا فروحی دبیر و علیرضا مهدوی سرپرست سازمان ورزشهای تفریحی و رقابتی فدراسیون ورزشهای همگانی در سالن شماره دو آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

این نشست به منظور بررسی دستاوردهای انجمن فریزبی در سال های گذشته و تقدیر از برترین کمیته های متناظر استانی برگزار شد.

محمدرضا فروحی دبیر فدراسیون ورزشهای همگانی در این نشست با تقدیر از زحماتی که مسئولان انجمن فریزبی برای رشد و توسعه آن متحمل شده اند گفت: فدراسیون به انجمن فریزبی نگاه ویژه ای دارد و آن را جزو انجمن های برتر می داند.

وی با تاکید بر این که جذابیت های ورزش فریزبی باید بیشتر از قبل برای مردم تشریح شود تا افراد پرتعدادتری به سمت این رشته بیایند خاطرنشان کرد: وظیفه فدراسیون است که بتواند تسهیلاتی را فراهم کند تا ورزش آسانتر در اختیار مردم قرار بگیرد و مخاطب رشته ها بیشتر شود.

فروحی در ادامه از وزیر ورزش و جوانان خواست تا توجه بیشتری به حوزه ورزش همگانی داشته باشد و ادامه داد: اگر مسئولان رده بالای ورزش به ویژه وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه ای به ورزش همگانی نداشته باشند در آینده با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد. به همین خاطر از وزیر محترم ورزش و جوانان درخواست دارم بیشتر از گذشته به این حوزه عنایت داشته باشند.

علیرضا مهدوی سرپرست سازمان ورزشهای تفریحی‌و رقابتی اظهار داشت: رشته فریزبی در بین نسل های گذشته نهادینه شده است، آنها کم و بیش با این رشته آشنا بوده‌اند، اما نسل جدید به دلیل  تغییر سبک زندگی به مراتب کم تحرک و نا آشنا به رشته های ورزشی است.

علی ذاکریان رئیس انجمن فریزبی نیز ضمن تشریح برنامه های این انجمن برای آینده و تدابیری که برای رشد و توسعه آن در نظر گرفته است گفت: اولویت ما کاهش‌کم تحرکی و توسعه فعالیت بدنی است.

وی با اشاره به مراحلی که برای گرفتن مجوز فعالیت‌ها طی می شود گفت: فرایند اخذ مجوز باشگاه های فریزبی کشور جمعا سه ماه طول کشید.

رئیس انجمن فریزبی اظهار داشت: با حمایت های فدراسیون ورزشهای همگانی بزودی تیم‌ملی‌ فریزبی در دو بخش آقایان و بانوان‌در رده های سنی مختلف تشکیل خواهد شد.