برگزاری موفق لیگ ملی دیسک طلایی فریزبی فرصتی طلایی برای توسعه فریزبی

لیگ ملی دیسک طلایی فریزبی که برای نخستین بار به میزبانی استانهای مازندران و گلستان برگزار شد فرصتی مناسب برای توسعه بیش از پیش این ورزش بود.
به گزارش روابط عمومی انجمن فریزبی، فدراسیون ورزشهای همگانی این رویداد بزرگ ورزشی به مدت یک هفته با میزبانی خوب استانهای شمالی کشور توسط فدراسیون ورزشهای همگانی، انجمن فریزبی ، هیئت های ورزش همگانی استان های مازندران و گلستان برگزار و استقبال خوب ورزشکاران آقا و خانم از این دوره از رقابت های ورزشی که آذرماه 1400 انجام شد، حرکتی جدید برای معرفی فریزبی به عنوان یک ورزش ارزان خانوادگی و همیشه در دسترس است.
رئیس انجمن فریزبی کشور در گفت وگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی اظهار داشت: در رقابت های فریزبی لیگ دیسک طلایی که در استان مازندران و شهرساری برگزار شد ۲۰ تیم از استان‌های کشور از ششم تا هشتم آذرماه ۱۴۰۰ در مجموعه فرهنگی پردیس ناجا در شهر ساری در رشته های دقت، مسافت و حداکثر زمان پرواز فریزبی با هم به رقابت پرداختند که در پایان تیم خوزستان عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و تیم‌های مازندران و بوشهر دوم و سوم شدند.
علی ذاکریان افزود: مسابقات دیسک طلایی «فریزبی» در واقع بزرگترین رویداد ورزشی «فریزبی» در سطح آسیا بود خوشبختانه با حمایت های رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی و سازمان ورزشهای تفریحی و رقابتی به صورت انفرادی و تیمی به خوبی برگزار شد.
وی بیان کرد: در حاشیه این رویداد رکوردهای ورزشکاران در سه آیتم با حضور مسئول ثبت رکوردهای ورزشی فدراسیون ورزشهای همگانی به عنوان رکورد ملی به ثبت رسید.
ذاکریان به برگزاری مسابقات لیگ دیسک طلایی دختران در استادیوم آزادی گنبدکاووس استان گلستان اشاره و اظهار کرد: این دوره از مسابقات نیز از ۹ الی ۱۱ آذرماه با حضور ۱۷ استان برگزار و در پایان این مسابقات تیم‌های خوزستان ، فارس و آذربایجان غربی مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.
رئیس انجمن ورزش «فریزبی» کشور خاطرنشان کرد: این ورزش ورزش مفرح، جذاب و ارزان قیمت بوده که تنها با یک دیسک قابل انجام برای همه اعضای خانواده است و انجمن تلاش دارد تا از طریق فدراسیون این ورزش در آموزش و پرورش، فدراسیون ورزش دانشگاهی و کارگری و در ورزش نظامیان کشور توسعه پیدا کند.
ذاکریان در پایان از همراهی ها و میزبانی خوب روهام ابوطالبی رئیس هیات ورزشهای همگانی استان مازندران، امید فرتاش مسئول کمیته فریزبی این استان و سایر دست اندرکاران در برگزاری رقابت های لیگ دیسک طلایی فریزبی در این استان قدرانی کرد.
رئیس انجمن فریزبی همچنین از همراهی ها و میزبانی خوب الهه غیناقی رئیس هیات ورزشهای همگانی استان گلستان، اسفندیاری رئیس کمیته فریزبی این استان، سیدمحمدحسینی رئیس هیات ورزشهای همگانی گنبدکاووس و سایر دست اندرکاران در برگزاری رقابت های لیگ دیسک طلایی فریزبی در این استان قدردانی کرد.

خبرنگار : علی شاهسون

انتهای پیام/